Renata Bukiewicz

Dyrektor

Absolwentka UAM kierunek Pedagogika o specjalności wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe.

Jestem czynnym nauczycielem z 25 letnim stażem, od wielu lat pełniłam funkcję dyrektora przedszkoli w Poznaniu. Praca z dziećmi  to moja pasja – to doskonały sposób na to aby dziecięca ciekawość została ukierunkowana na poznanie świata i zjawisk nim rządzących. W pracy kieruję się maksymą  A. Kępińskiego – „ Dziecko bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy”. Jestem osobą kreatywną poszukującą  nowoczesnych rozwiązań w pracy dydaktycznej z dziećmi.

 

Otrzymałam nagrodę I stopnia Prezydenta Miasta Poznania.

W 2014 i 2016 otrzymałam roczną nagrodę Zarządu Fundacji Familijny Poznań.

Kandydowałam na Radną Miasta Poznania.

Zamknij

Julia Bock

Nauczyciel

Z wykształcenia jestem geologiem i pedagogiem. Praca z dziećmi to mój życiowy wybór dlatego dziś jestem absolwentką Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej. Doświadczenie do pracy z dziećmi zdobyłam jako opiekunka dziecięca, wychowawca świetlicy oraz nauczyciel w niepublicznym przedszkolu. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i zapału do pogłębienia wiedzy na temat ich edukacji

Zamknij

Monika Wamberska

Pomoc nauczyciela

Pomoc kuchenna.

Ukończyłam Liceum Ogólnokształcące o profilu wojskowym oraz technikum w zawodzie technika bezpieczeństwa i higieny pracy. Zdobyłam również zawód psychologa i opiekuna psychopedagogicznego. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia. Bardzo lubię spędzać czas z dziećmi.

Zamknij

Magdalena Wasylak

Pracownik administracyjny

Sekretarz.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych na kierunku marketing i zarządzanie. Moja dotychczasowa praca zawodowa głównie związana była z prowadzeniem biura. Jednocześnie prowadziłam wypożyczalnię strojów karnawałowych dla dzieci. Obecnie doświadczenie zdobyte w obu przypadkach mogę wykorzystać w pracy w przedszkolu. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwójki synów. W wolnych chwilach lubię czytać.

 

 

Zamknij

Monika Kremser – Dyrektor wielkopolskiego oddziału Fundacji Familijny Poznań

Pracownik administracyjny

Absolwentka administracji, detektywistyki i dziennikarstwa, w 2011 roku ukończyła Zarządzanie oświatą. Pracę w Fundacji rozpoczęła w 2007 roku na stanowisku Koordynatora projektu „Nasze Przedszkole”. Podczas swojego dotychczasowego zatrudnienia koordynatorka projektów na ponad 6 mln złotych. W latach 2008 – 2013 Dyrektor Łódzkiego i Mazowieckiego Oddziału Fundacji. Dyrektor Publicznego Przedszkola w Łodzi, od 2013 roku Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Fundacji obecnie zarządzająca 20 placówkami na terenie Poznania i okolicznych gmin. Wraz zespołem utworzyła ponad 30 placówek oświatowych. Laureatka corocznych nagród Zarządu oraz prestiżowego wyróżnienia Primus inter pares wręczanego z okazji 10-lecia działalności Familijnego Poznania. Prywatnie, zawsze w podróży, mama Kingi i Karola.

Zamknij

Elżbieta Lura

Pomoc nauczyciela

Jestem osobą pogodną i wrażliwą, lubię przebywać wśród dzieci dlatego praca w przedszkolu daje mi dużo satysfakcji. Interesuję się przyrodą, a w wolnych chwilach jeżdżę na rowerze. Jestem mamą dwójki dorosłych dzieci.

 

Zamknij

Melania Vogel

Nauczyciel

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe n UAM. W  pracy z dziećmi szczególnie umiłowałam sobie naukę poprzez zaproponować dzieciom śpiew przy akompaniamencie
gitary akustycznej. Moim mottem są słowa J. Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W wolnych chwilach uwielbiam czytać oraz spacerować z psem.

Zamknij

Daria Woźniak

Nauczyciel

Jestem absolwentką Edukacji Elementarnej i Informatyki. Aktualnie studiuję Zarządzanie Oświatą. Bardzo lubię pracę z dziećmi, daje mi ona wiele radości i pozytywnie motywuję do dalszego działania. Dzieci to Nasze największe szczęście i tylko od Nas zależy jakimi ludźmi będą w przyszłości.      Uśmiech dziecka to najpiękniejsze podziękowanie zaangażowanie w pracę. Prywatnie jestem mamą rocznej dziewczynki a swój wolny c poświęcam na szydełkowanie, haftowanie oraz orgiami modułowe.

Zamknij

Daria Kaczmarek

Nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku pedagogika, specjalność wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Jestem sympatyczną i otwartą osobą kochającą przebywać w gronie najmłodszych. Praca z dziećmi nie tylko sprawia mi wiele radości ale także motywuje do dalszego samodoskonalenia się.

Zamknij

Małgorzata Kowalewska – Logopeda

Pracownik przedszkola

Biogram:  Z wykształcenia jestem logopedą i pedagogiem. Studia pedagogiczne o specjalności Praca Socjalna i Resocjalizacja ukończyłam na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje pierwsze kroki w pracy z dziećmi stawiałam w świetlicy socjoterapeutycznej, co pozwoliło mi utwierdzić się w przekonaniu, iż swoją przyszłość zawodową chcę związać z dziećmi. Podyplomowo ukończyłam Logopedię w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Stawiam na walkę z niesfornymi językami „naszych” dzieci. Staram się, aby ciężka praca nad prawidłową wymową okraszona była pogodną atmosferą wypełnioną szczyptą zabawy i relaksu.

Zainteresowania: Nie stawiam sobie celów, cele same stają przede mną. Każdego dnia coraz bardziej interesuje mnie rozwój małego człowieka. Te małe istoty inspirują, prowokują aby „przystanąć” i „pomyśleć”.

Motto: Wielu mądrych, znanych ludzi wypowiedziało piękne, mądre, znane zdania. Na tą chwilę jednak kieruje się swoją myślą, która brzmi: Te istoty, które mnie otaczają w pracy, domu, sklepie na ulicy to tacy sami ludzie jak ja. Pamiętaj o tym. Bardzo bym chciała żeby powiedzenie „człowiek człowiekowi wilkiem” było mocno przestarzałe.

Prywatnie: Jestem mamą trzech synów i żoną jednego męż. Lubię czynny relaks, między innymi zumbę, squash i bieganie. Jeśli siadam w fotelu to staram się aby towarzyszyła mi książka. Czasami się udaje.

Zamknij

Izabela Noskowiak

Nauczyciel

Od zawsze chętnie zajmowała się młodszymi. Lubiłam rozmowy i zabawy z dziećmi.
Wybór przedszkola jako miejsca pracy stał się dla mnie szybko oczywisty.
Ukończyłam Wyższą Szkołę Administracji i Pedagogiki w Poznaniu na kierunku
edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z tytułem licencjata. Kontynuuję naukę i
mam nadzieję, że będę mogła wkrótce pochwalić się tytułem magistra. Praca w
przedszkolu przysparza mi wiele radości i satysfakcji. Przygodę z Fundacją
Familijny Poznań rozpoczęłam jako asystent nauczyciela dojeżdżając do innych
placówek. Taka forma pracy pomogła mi szybko nabrać doświadczenia i nauczyła odnajdywać się w różnych sytuacjach. W wolnych chwilach czytam książki, fotografuję i jeżdżę konno.

Zamknij

Karolina Chuda

Nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Wydziału Nauk Geograficznych
i Geologicznych w Poznaniu  oraz tegoroczną  absolwentką studiów podyplomowych
na kierunku: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.
Posiadam wiedzę niezbędną do rzetelnego wykonywania zawodu nauczyciela.
Swoją przyszłość zawodową wiążę z nauczaniem dzieci, potrafię pracować z każdym
z nich, bo wiem że jedyne czego im trzeba to poświecić trochę czasu, uwagi i być
wrażliwym na indywidualne potrzeby.
Obecnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci.

Zamknij

Sonia Władysiak

Pomoc nauczyciela

Ukończyłam IV Liceum Profilowane – kierunek ekonomiczno-administracyjny. Bardzo lubię przebywać z dziećmi, możliwość pracy z nimi powoduje, że każdy dzień przynosi coś nowego zaskakującego. Jestem osobą odpowiedzialną, solidną i wywiązującą się z powierzonych mi obowizków. Swój wolny czas spędzam aktywnie a wynika to z mojej fascynacji do sportu.

Zamknij

Anna Szkopańska

Pomoc nauczyciela

Zajmuję się dziećmi od siedmiu lat, bardzo sobie cenię pracę z maluchami. Jestem osobą kreatywną i cierpliwą. Uwielbiam książki i staram się zaszczepić dzieciom miłość do czytania. Pomoc dzieciom w odkrywaniu świata sprawia mi wiele satysfakcji, staram się aby dzieci wiele się przy mnie nauczyły a i ja wiele zyskuję na przebywaniu z maluchami.

Zamknij

Monika Idczak

Nauczyciel

Jestem nauczycielem z wykształceniem wyższym, kierunkowym, z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w placówkach oświatowych. Bardzo ważne dla mnie jest indywidualne podejście do wychowanków, uwzględnianie potrzeb, możliwości oraz kompetencji społecznych w celu efektywnego procesu nauczania oraz prawidłowego funkcjonowania dziecka w grupie rówieśników. Sukcesy oraz zadowolenie dzieci jest dla mnie największą satysfakcją i motywacją do szukania coraz ciekawszych form edukacyjnych, poznawczych oraz rozwojowych. „Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat” Janusz Korczak.

Zamknij

Estera Wachaczyk

Pomoc nauczyciela

Ukończyłam Liceum Ogólnokształcące o profilu geograficznym. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. W wolnych chwilach lubię poczytać dobrą książkę.

Zamknij

Martyna Roszyk

Nauczyciel

Jestem absolwentką studiów licencjackich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika, specjalność Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe. Ukończyłam studia magisterskie o specjalności Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Moją pasją jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i radość widząc uśmiech na ich twarzach. W wolnych chwilach chodzę do kina, na spacery oraz jeżdżę na rowerze. Bardzo kocham psy, a najbardziej owczarki podhalańskie.

Zamknij

Magdalena  Janicka

Pomoc nauczyciela

Jestem osobą ciepła i pogodną. Łatwo nawiązuję kontakty z dziećmi. Przebywanie z dziećmi daje mi wiele radości. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci. W wolnych chwilach lubię gotować, czytać książki.

Zamknij

Błędkowska Justyna

Pomoc nauczyciela

Jestem osobą otwartą, dobrze odnajduję się w każdej sytuacji. Lubię opiekować się i przebywać z dziećmi. Sama jestem mamą dwójki dorastających dzieci.Jestem osobą dojrzałą i odpowiedzialną

Zamknij

Migacz Joanna

Pomoc nauczyciela

Jestem absolwentką AWF w Poznaniu na kierunku: Turystyka i Rekreacja o specjalności: animacja czasu wolnego. Jestem osobą cierpliwą i wyrozumiałą. Z zaangażowaniem wykonuję moje obowiązki związane z powierzoną pracą. Uwielbiam dzieci, dlatego zdecydowałam się na pracę w przedszkolu. Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców.

Zamknij

Dorota Borzych- Sroka

Nauczyciel

Ukończyłam Wyższą Szkołę Collegium Da Vinci otrzymując tytuł magistra pedagogiki leczniczej. Jestem nauczycielem kontraktowym z czteroletnim stażem. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i uczy cierpliwości.  Jestem osobą odpowiedzialną lubiącą nowe wyzwania. Prywatnie wychowuję córeczkę.

Zamknij

Agnieszka Maria Wolna – Psycholog

Pracownik przedszkola

Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Poznaniu (kierunek: PSYCHOLOGIA, specjalizacja: Psychologia Kliniczna) oraz Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu (kierunek: PEDAGOGIKA, specjalizacja: Praca socjalna z resocjalizacją).
Wierząca w zapis kodeksu etyczno-zawodowego psychologa, który mówi, że …
„…naczelną wartością dla psychologa jest dobro drugiego człowieka. Celem jego działalności profesjonalnej jest niesienie pomocy innej osobie w rozwiązywaniu trudności życiowych i osiąganiu lepszej jakości życia na drodze rozwoju indywidualnych możliwości oraz ulepszaniu kontaktów międzyludzkich…”.
Aktualnie zatrudniona w czterech placówkach Familijnego Poznania – (Przedszkole „Kolumbus” w Poznaniu, Przedszkole „Leonardo” w Poznaniu, Przedszkole „Familijne Ranczo” w Kiekrzu oraz Przedszkole „Logicus” w Rokietnicy).
Prywatnie, Mama Michaliny.

 

Zamknij

Kadra pedagogiczna

Renata Bukiewicz

Dyrektor

Julia Bock

Nauczyciel

Melania Vogel

Nauczyciel

Daria Woźniak

Nauczyciel

Daria Kaczmarek

Nauczyciel

Izabela Noskowiak

Nauczyciel

Karolina Chuda

Nauczyciel

Monika Idczak

Nauczyciel

Martyna Roszyk

Nauczyciel

Dorota Borzych- Sroka

Nauczyciel

Monika Wamberska

Pomoc nauczyciela

Elżbieta Lura

Pomoc nauczyciela

Sonia Władysiak

Pomoc nauczyciela

Anna Szkopańska

Pomoc nauczyciela

Estera Wachaczyk

Pomoc nauczyciela

Magdalena  Janicka

Pomoc nauczyciela

Błędkowska Justyna

Pomoc nauczyciela

Migacz Joanna

Pomoc nauczyciela

Małgorzata Kowalewska – Logopeda

Pracownik przedszkola

Agnieszka Maria Wolna – Psycholog

Pracownik przedszkola

Magdalena Wasylak

Pracownik administracyjny

Monika Kremser – Dyrektor wielkopolskiego oddziału Fundacji Familijny Poznań

Pracownik administracyjny